• Global community
    • Language:
      • Deutsch
      • English
      • Español
      • Français
      • Português
  • 日本語コミュニティ
    Dedicated community for Japanese speakers
  • 한국 커뮤니티
    Dedicated community for Korean speakers
Exit
0

Czy mogę jakoś przedłużyć wersję trial Adobe After Effects? [PL]

Community Beginner ,
Dec 17, 2016 Dec 17, 2016

Copy link to clipboard

Copied

   Witam, dzisiaj zakupiłem oficjalny podręcznik do wymienionego wyżej programu i chciałbym się z nim na spokojnie zapoznac, jednak jest pewien problem...

   Wersja trial ma zaledwie 7 dni, a książka, ktorej jestem w posiadaniu zawiera dosyc dużo informacji - ponad 300 stron. Dodatkowo, jako uczeń, nie mam zbytnio czasu w ciągu tygodnia na przesiedzenie nad tymi lekcjami. Mam czas przeważnie w weekendy. Bardzo bym chętnie kupił ten program od razu, ale to nie jest niestety produkt jednorazowego kupna, a opłata to ponad 250 zł na miesiąc. Byc moze, dałbym rade opłacac to przez kilka miesiecy, ale potem bym nie był w stanie wydawac takiej dużej kwoty (gdyż jestem jeszcze uczniem 3 gimnazjum :/) i cała moja praca spędzona na tym programie poszła by gdzieś.

  Dlatego uprzejmie pytam się, czy istnieje jakaś możliwośc na przedluzenie takiej wersji probnej? Z montażem filmowym wiążę pewne plany, które chciałbym w przyszłości ziścic. Programu używałbym jedynie w celach własnych, nie publikowałbym bym ich nigdzie.

  Oczywiście, mógłbym program spiracic i miec go dla siebie na ile tylko bym chciał, ale wolałbym naprawdę tego nie robic...

Z góry dziękuję.

This questions is writting in Polish language, so, if you really want to help me with my issue, you can try to translate it thanks Google Translator.

Thank you in advance for your help,

Paweł.

Views

4.5K

Translate

Translate

Report

Report
Community guidelines
Be kind and respectful, give credit to the original source of content, and search for duplicates before posting. Learn more
community guidelines

correct answers 1 Correct answer

Guide , Dec 18, 2016 Dec 18, 2016

Niestety tak jak mój przedmówca napisał powyżej - nie ma możliwości przedłużenia okresu trial. Jest to mocno denerwujące, jednak nawet gdyby okres trial trwał 30 to nie wystarczy do pełnego opanowania tego programu.
Czy AE jest programem dla Ciebie - musisz sobie sam odpowiedziec ale jeśli chcesz - napisz co dokładnie chcesz robic a podpowiem Ci czy AE będzie do tego dobry. Wspominasz o montażu wideo... a AE nie jest programem do montażu - jeśli interesuje Cię montaż to zdecydowanie lepszym kier

...

Votes

Translate

Translate
Community Expert ,
Dec 17, 2016 Dec 17, 2016

Copy link to clipboard

Copied

Unfortunately, there is no way to reset the trial.

I understand your frustration , as After Effects takes years to learn and 7 days is not enough time to even learn the basics.

You may want to see if there is a student rate available in your country.

Votes

Translate

Translate

Report

Report
Community guidelines
Be kind and respectful, give credit to the original source of content, and search for duplicates before posting. Learn more
community guidelines
Guide ,
Dec 18, 2016 Dec 18, 2016

Copy link to clipboard

Copied

Niestety tak jak mój przedmówca napisał powyżej - nie ma możliwości przedłużenia okresu trial. Jest to mocno denerwujące, jednak nawet gdyby okres trial trwał 30 to nie wystarczy do pełnego opanowania tego programu.
Czy AE jest programem dla Ciebie - musisz sobie sam odpowiedziec ale jeśli chcesz - napisz co dokładnie chcesz robic a podpowiem Ci czy AE będzie do tego dobry. Wspominasz o montażu wideo... a AE nie jest programem do montażu - jeśli interesuje Cię montaż to zdecydowanie lepszym kierunkiem będzie Premiere Pro ... ale jak już wspomniałem - napisz co chcesz robi a może uda się wskazac najlepszy program do tego.

Co zaś dotyczy ceny to jeśli jesteś uczniem/studentem to cena za cały pakiet Adobe Creative Cloud a więc wszystko od photoshopa, przez premiere a na AE czy animate kończąc to niecałe 20 euro a więc coś koło 88 pln miesięcznie, a nie tak jak wspominasz 250 pln.

Votes

Translate

Translate

Report

Report
Community guidelines
Be kind and respectful, give credit to the original source of content, and search for duplicates before posting. Learn more
community guidelines
Community Beginner ,
Dec 18, 2016 Dec 18, 2016

Copy link to clipboard

Copied

   imeilfx, faktycznie, popełniłem mały błąd mówiąc o AE jako programie do montażu. Chodziło mi o to, że wiem, że bez tego programu, filmy wyglądają stosunkowo średniawo i nijako na tle reszty, które łączą projekty z Premiere, z Afterem tworząc niesamowicie wyglądające efekty, którymi można się w kółko zachwycac.
   Swoją "przygodę" z montowaniem zacząłem może gdzieś tak w 5 klasie podstawówki - wtedy to były tylko takie głupie, nic nie znaczące filmiki, gdzie tak naprawde nic nie było ciekawego. Sytuacja zmieniła się nieco w 1 roku gimnazjum, kiedy to w grupach mieliśmy zrobic jakiś projekt do szkoły. Razem z moją grupą postanowiliśmy stworzyc film. I od tego właściwie zaczęła się moja prawdziwa fascynacja montowaniem, bawieniem się efektami itp. Osobiście sam korzystałem z triali Camtasii 8 Studio, potem różne od Sony Vegas, aż natrafiłem, kiedyś na Premiere. Na początku do niego sceptycznie podchodziłem, gdyż na pierwszy rzut oka, znacząco odbiegał od swoich konkurencyjnych programów. Mimo to, zacząłem w nim działac. Szczerze mówiąc, na początku korzystałem z triala, ale potem czas się skończył i nie mogłem dalej w nim tworzyc. Przeczytałem gdzieś, że można to ominąc wyłączając jakby dostęp do internetu temu programowi. Zrobiłem to i mam go w sumie dalej, na dzień dzisiejszy - nwm czy to jakiś błąd, ale działa (przy okazji, może mi Pan powiedziec, czy to złamanie prawa, bo trochę sie tego obawiam...) W każdym razie, teraz dla mnie Premiere Pro, nie jest już dla mnie programem obcym, czuję się z nim swobodnie, a nawet bardzo.

   AE natomiast... Cóż, na filmikach poradnikowych wyglądał dla mnie na tyle skomplikowanie, że postanowiłem zakupic podręcznik do tego programu, by nauczyc sie jak z niego korzystac. Może mi Pan wierzyc, lub nie, ale ja myśląc, że będę miał 30 dni dla siebie, dam rade zrobic chociaz polowe materiału z książki, a potem będę mógł pomyślec co dalej. Jednak zobaczywszy, że mam tylko 7 dni, trochę się zaniepokoiłem, bo jedyną opcją którą mógłbym zrobic, byłoby ponowne spiracenie, a tego już nie chce robic.
   A co do cen, które wcześniej podałem... Proszę wybaczyc moją kolejną omyłkę, ale nie popatrzyłem, że jest coś takiego jak zniżka dla uczniów do 20€ na miesiąc. Co prawda, to i tak dla mnie trochę dużo, ale na pewno znacznie mniej niż 250 +zł

Przy okazji, zajmuje się Pan zawodowo montowaniem filmów tak? Mógłby mi Pan powiedziec co na pewno trzeba umiec, by kiedyś w przyszłości stac się montażystą? Wystarczy doświadczenie, jakieś portfolio z przykładowymi projektami?

Osobiście ja mam takie plany, by pójśc na technika informatyka, potem na jakies studia filmowe. Czy są one trafne do mojego wymarzonego, że tak powiem zawodu?

Votes

Translate

Translate

Report

Report
Community guidelines
Be kind and respectful, give credit to the original source of content, and search for duplicates before posting. Learn more
community guidelines
Guide ,
Dec 19, 2016 Dec 19, 2016

Copy link to clipboard

Copied

To nie jest tak że bez AE film jest nieciekawy. Ogromna ilośc bardzo dobrych filmów i filmików powstaje tylko i wyłącznie przy pomocy programów montazowych takich jak np Adobe Premiere Pro.

Program Aftyer Effects służy do tworzenia animacji, motion designu, compositingu i efektów wideo. Dlatego też pytanie brzmi - czy bardziej chcesz się zajmować montażem wideo czyli składaniem filmów czy robieniem animacji i efektów wizualnych do tych filmów.

Oczywiście możesz robić i jedno i drugie możesz również robić i trzecie czyli biegać z kamerą... ale to nie jest tak że filmy są gorsze bez AE - wszystko zależy od filmu. No nie wiem .... np. zerknij na ten link: https://vimeo.com/blog/post/The-Top-Videos-of-2016 w większości tych filmów (nie mówię o animacjach) After Effects nie został użyty, albo nawet jeśli został to to co w nich jest dałoby się osiągnąć z łatwością w samym Premiere Pro - wszystko zalezy od potrzeb i umiejętności.

Tak więc - kończąc tę część - nie odradzam Ci AE ... wręcz przeciwnie ... polecam, jednak musisz wiedzieć do czego służy ten program i zdecydować czy taki styl i rodzaj pracy oraz efektów końcowych Cię zadowala.

Co do triali to tak jak już napisaliśmy powyżej - czas wersji trial nie jest możliwy do zmiany przez nas czy kogokolwiek innego. W tej chwili jest to 7 dni i na tę chwilę nie posiadam żadnych informacji aby miało to ulec zmianie. Myślę że koszt - szczególnie gdy jest się uczniem/studentem/nauczycielem nie jest aż tak wielki aby nie można było z tego skorzystac. Biorąc pod uwagę że subskrybując cały pakiet Creative Cloud otrzymujesz dostęp do całej listy najlepszych programów w swoich branżach to 80 pln nie jest dużą ceną.

Odpowiadając na Twoje ostatnie pytanie... nie zajmuję się głównie montażem filmowym. Główną rzeczą która się zajmuję są animacje (głównie reklamowe) i ogólnie pojęty motion design.

Co do mnie to:

- to firma którą prowadzę: http://splaszfx.pl - i tu możesz zobaczyć kilka próbek tego co robimy

- http://motionfreaks.pl/ - to serwis internetowy który prowadzimy - jest to pierewszy polski serwis zajmujący się sztuką motion design więc zapraszam i tam po wiedzę jeśli będziesz jej piotrzebował.

Co do pracy w tej branży to oczywiście zawsze liczy się doświadczenie - jednak nie musi być to doświadczenie dokumentowane jakimiś dyplomami czy referencjami... doświadczenie to przede wszystkim Twoje umiejętności

portfolio - oczywiście że tak... możesz mieć skończone różne kursy, dyplomy czy szkoły, ale nic nie zastąpi dobrego portfolio - bo to ono właśnie prezentuje co jesteś w stanie zrobić, co robiłeś i co tworzysz.

Votes

Translate

Translate

Report

Report
Community guidelines
Be kind and respectful, give credit to the original source of content, and search for duplicates before posting. Learn more
community guidelines
Community Beginner ,
Dec 20, 2016 Dec 20, 2016

Copy link to clipboard

Copied

    Na tą chwilę - kiedy nie mam jeszcze zbytnio obeznanego AE - mogę powiedziec Panu, że zdecydowanie wolałbym nagrywac ujęcia i je montowac w jedną całosc. Jednak zdaję sobie sprawę, że wypadałoby miec większy zakres wiedzy na temat innych programów, dzięki którym mógłbym "udekorowac" film, by ładnie się przyjął. Dlatego też chcę poznac ten AE na tyle, by wiedziec z czym to wszystko się je.

    Nie mniej jednak, bardzo Panu dziękuję za pomoc. Na pewno prędzej czy później odwiedzę pański serwis i z pewnością poznam jakieś przydatne wiadomości na temat montażu itp.


   

Votes

Translate

Translate

Report

Report
Community guidelines
Be kind and respectful, give credit to the original source of content, and search for duplicates before posting. Learn more
community guidelines
Guide ,
Dec 20, 2016 Dec 20, 2016

Copy link to clipboard

Copied

LATEST

Jeśli bardziej interesuje Cię montaż wideo i filmowanie to własnie się tym zajmij. a skoro już korzystasz z Adobe Premiere Pro to poznaj jego możliwości na tyle aby by zadowolonym z wyników. Co do przymusu znajomości AE nie musisz go znac - współpracuję od lat z wieloma profesjonalnymi montażystami i bardzo niewielu z nich korzysta z AE. Dlatego też ... jeśli będziesz miał okazję poznac AE - oczywiście zrób to ... jeśli jednak bardziej interesuje Cię montaż wideo i korzystasz już z PPro - korzystaj i opanuj go do perfekcji a na AE przyjdzie czas.

Jesli uważasz którąkolwiek z moich odpowiedzi na Twoje pytania - oznacz ją jako prawidłową - dzięki temu inne osoby mające ten sam problem co Ty będą mogły łatwiej tę dyskusję znaleźc.

Votes

Translate

Translate

Report

Report
Community guidelines
Be kind and respectful, give credit to the original source of content, and search for duplicates before posting. Learn more
community guidelines